Obec Kyje

Oficiální stránky obce Kyje u Jičína

Voda, nedělní klid, provoz a odpady

Občan / Aktuality / Voda, nedělní klid, provoz a odpady
zveřejněno 21.06.2021

Dobrý den,

s letním obdobím a více lidmi v Kyjích bychom chtěli poprosit o několik věci:

1. Vodovod a jeho užívání

Voda momentálně je, ale kapacita vodovodu je dimenzována na běžný provoz. Větší odběr - například napopuštění bazénů - je třeba vždy předem dohodnout tak, aby se bazény napouštěly postupně, a ne najednou. Děkujeme.

2. Nedělní klid

Prosíme o dodržování nedělního klidu, t.j. omezení hlučnějších dlouhodobějších činností, jako je sekání, řezání atd. Obec zatím nemá vyhlášku o dodržování letního klidu a řešíme to touto prosbou. Také děkujeme

3. Provoz

Prosíme o úpravu rychlosti v celé obci vzhledem k většímu provozu rekreantů, turistů a hlavně většímu počtu přítomných dětí. Provoz je možná trochu navýšen i kvůli objížďce Lomnice nad Popelkou. Silnice v Kyjích jsou úzké, ale dostačující, pokud jsou používány s rozumem. Rychlost 50km/h v obci je rychlost maximální dovolená, nikoli minimálni.

4. Odpady

Aktuálně se poměrně dobře (až na občasný výkyv) povedlo nadimenzovat počet odpadových nádob. Prosíme však o následující:

  • Kontejnery: pokud do kontejneru chcete vložit velký pytel s odpadky, prosíme o jeho vysypání. Velké pytle neúměrně zabírají místo v kontejnerech a výrazně snižují jeho kapacitu. A pokud se povede, zkuste využívat celý prostor kontejneru, ne pouze jeho přední část. Víko lze odklopit celé :-)
  • Třídění: občas kontrolujeme, co do kterého kontejneru přijde. V kontejneru na komunální odpadu se často nachází prakticky vytříděné plasty, v plastech se naopak někdy najdou celé plastové výrobky včetně kovových částí atd. Zkuste prosím zlepšit úroveň třídění, i tak pomůžete udržet výši ročního poplatku na co nejnižší ceně. Informace o tom, co do kterého kontejneru patří, najdete například na stránkách https://www.samosebou.cz/

Zpět na výpis položek obeckyje.cz/d/83iu